Proč si Sev nemeje vlasy?!

29. srpna 2007 v 14:00 | Anči |  Jednorázovky
Tákže sem po dlouhé době přidávám jednorázovku...:)
Ze začátku je to takové jen přemýšlející, ale pak je to komedie možná až parodie...Posuďte sami!

Pohledný klučina se procházel po opuštěné ulici a broukal si nějakou melodii. Měl uhlově černé vlasy po ramena, které mu lezly do očí. Měl je tak krásně čisté bez jediného lupu. Rozcuchané jako kdyby neznal mastné vlasy a hřeben. Černé oči sledovaly všechny kouty ulice, jakoby se bály, že na chlapce někdo zaútočí. Chlapci muselo být asi deset, takže byl ještě docela malého vzrůstu. Poskakoval si a bylo vydět, že byl veselý. Musel mít určitě dobrou rodinu. Kde byli všichni šťastní. Stejně jako kluk, který se procházel. Ale zdání klame.
Jakmile prošel kolem jakéhokoli domu záclony se zatáhly. Jakoby se obyvatelé ulice báli, že na nězaútočí.Chlapce to velmi bavilo, když na něj někdo kouká a hned jak se přiblíží k jejich domu se záclony zatáhnou. Asi si myslel, že to dělá on, že kouzlí nebo co.
Ale tohle nekouzlil. Obyvatelé téhle části Londýna se Snaepových báli. Na každém rohu je pomlouvali, co se tam zase stalo.
Severusovi rodiče se neustále hádali. Bylo to slyšet všude. Bylo slyšet, jak se tam rozbíjí nádobí a všechny věci co se přiblížilo k ruce Severuse rodičů bylo rozmlácené. Za okny se neustále bleskalo. Červené záblesky...a jiných barev...Ani severus nevěděl co se to děje bylo to vždycky když se odešel projít.
Hodně lidí se divilo, že mají co jíst, když si nechodí pro jídlo. Nechodí ven. Nikdy nevylezou aspoň před dům. Nikam nejezdí. Nevyhazují rozbité věci nic.
Jakoby jim jídlo někdo vyčaroval. Měli totiž domácího skřítka, který jim všechno obstarával. Jakoby se jim všechny věci zacelily. Všechny rozbité věci, jakoby se jim vrátili do původní podoby.
Ale malému Sevíkovi to bylo úplně ukradené. On se do hádek nezapojoval. Vždycky když přišel domů vše bylo v naprostém pořádku.
To jediné ho vedlo ke spokojenosti.
Jeho maminka všechny věci vždycky opravila takovou černou hůlkou, kterou mávla a bylo to. Měla světlé vlasy a modré oči...Byla krásná...Sev byl na svoji matku pyšný, ale asi byl jediný ještě kromě jeho táty. Všichni ji považovali za čarodejnici, za stvůru, která nic nedělala...no nebyla zrovna nejoblíbenější.
Za to otec byl přesnou podobou Severuse. Nikdy neměl v ruce tu podivnou věc jako mamka. Měl černé mastné ublízané vlasy a černé oči stejně jako jeho syn.
Sev se vrátil domů a doma to bylo jako když odešel vše uklizené. V pohodičce, rodiče si spolu povídali jako by se nic nestalo.
,,Seve!Běž se vykoupat!"Řekla mu mamka.
,,Jo a umej si vlasy!"Dodala ještě.
,,Ale vždyť jsi mi je myl včera!"Odmlouval Sevík.
,,A já si je umýt neumím! Vždycky jsi mi je myla ty!"
,,Je na čase aby sis je uměl umýt! Přece jen už půjdeš za rok do školy!"Rozhodl nejstarší Snape.
Proč si musím mýt vlasy vždiť to není vůbec potřebný.. Přemýšlel Sev když lezl do vany.
Schválně si vlasy neumyl...Taky ještě aby si je myl...jeho matka mu vždycky hlavu myla a jemu to bylo strašně příjemné.Nechtělo mu si ji mýt tak si řekl, že si jí mýt nebude a až maminka uvidí, že je má špinavé, tak mu je umeje sama.
A taky že jo. Když jeho matka po dvou dnech viděla jak má Sev mastné vlasy, raději mu je umyla.
***
Po roce přišel mladému Snapovi dopis o přijetí do Bradavic. Strašně se tam těšil. S rodinou byl nakoupit všechno v příčné ulici. Náramně mu to slušelo, měl umyté vlasy a byl čistě a hezky oblečený. Holky se za ním otáčely, přemýšlel proč, jestli kvůli tomu, že je tak pěkný nebo co. Ale bylo to proto, protože vedle něj šel jeho otec a ti si byli věrnou kopijí.
***
Nadešel den, kdy měl odjet do Bradavic pořádně se vykoupal a maminka mu umyla vlasy. Přišli na nástupiště. Sevík se loučil s rodiči a když nastoupil do vlaku. Mamka na něj ještě zakřičela
,,Hlavně si mej vlasy víš jak vypadáš když si je nemeješ. Co nejdřív se uvidíme!"
To sotva, budu si mýt vlasy, když nebudu doma...
Od té doby si Sev nemyl vlasy! Umyla mu je až matka o první chvíli, co se viděli. Až do teď mu je myla máma a když mu umřela. Musel si hned najít holku, která jí vystřídá!

_________________________
Aktualizace 14.3.: Tato povídka je děsná a já to vím. Berte prosím ohled na to, že jsem byla ještě malá a neschopná.:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miraella Miraella | Web | 1. září 2007 v 16:45 | Reagovat

Docela dobrý :D jen... vidět a chvíli se píše, jo? máš to tam nějak divně :D tak kdyžtak si to oprav, víc chyb jsem nezaregistrovala; pobavilo mě to, chudák Sevíček :D:D

Jo, a k tý anketě... To víš, chtěla sem dát sexy kořena Filche, ale nakonec jsem se rozhodla pro Nevilla :D

2 Anči Anči | 2. září 2007 v 11:28 | Reagovat

děkuju!Hmm ještě aby jsi tam dala Filche ty přece miluješ Nevilla a Filch je můj já už jsem s ním zasnoubená:D

3 Ivča Ivča | Web | 8. září 2007 v 19:37 | Reagovat

Dobrá povídka...ja mám tiež povídkový blog. Hlavne Hermy a Malfoy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama